Alien Transform penalty power football game
Android Oyun Club

Alien Transform penalty power football game

Oyun Indir
Hayatınızın en iyi ceza mücadelelerine başlayın! Penaltı Gücü Oyununda topu kapıya doğru vurun, tüm golleri atın ve yolunuza çıkan her rakiple yüzleşin. Tüm zamanların en şaşırtıcı futbol oyununda Ben uzaylılarının kötü güçleri yenmesine yardım edin.

Vasat futbolcularla dolu bir dünyada, bazı fantastik uzaylıların yardımıyla bir istisna olabilirsiniz. En sevdiğin çizgi film uzaylıyla Ben’in dönebileceği 10 uzaylı arasından en sevdiğin uzaylıyı seçeceksin. En sevdiğiniz uzaylı karakterini akıllıca seçin, çünkü bu size ve Ben’e oyunu kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Büyük ödülü kazanmanız için on rakibi yenmeniz gerekecek. Smythe, Dr. Anmo ve Zomboz, yüzleşmeniz gereken 10 kötü dehadan sadece üçü. Topa vurmak için kırk beş saniyeniz ve kalecilik için de kırk beş saniyeniz olacak. Her ikisinde de as ve rakiplerinizin sizden daha fazla gol atmasına izin vermeyin çünkü bir sonraki yarışmacıya geçebilmeniz için oyunu tekrar oynamanız gerekecek. Vuruşu yapan kişi olduğunuzda yapmanız gereken tek şey farenize sol tıklama ile topu kontrol etmek, topu gitmesini istediğiniz kapının noktasına yönlendirmek ve sonra serbest bırakmaktır. Kapıyı doğru şekilde hedeflediğinizden emin olun. Arka arkaya beş gol at ve güçlen. Bunun gibi, attığınız bir sonraki top daha fazla hız kazanacak ve gol atma şansınızı artıracaktır.
Kaleci olarak oynarken, sol tıklamaya basarak ve oyuncunuzu topa doğru yönlendirerek kapıyı koruyun.

10 rakibin hepsine karşı yarışın ve uzaylılar şampiyonasını kazanın. Benli uzaylınızın gerçekte ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu tüm dünyaya gösterin!

iyi şanslar ve iyi eğlenceler.

 

Start the best penalty challenges of your life! Kick the ball towards the gate, score all the goals and face every opponent that comes in your way in The Penalty Power Game. Help Ben alien defeats the evil forces in the most amazing soccer game of all time.

In a world full of mediocre soccer players, you can be the exception with the help of some fantastic aliens. You get to choose your favorite alien from 10 of the ones in which Ben can turn, in your favorite cartoon alien. Pick your favorite alien character wisely, because it will help you and Ben win the game.

You will have to defeat ten opponents in order for you to win the big prize. Smythe, Dr. Anmo, and Zomboz are only three of the 10 evil masterminds that you will have to face. You will have forty-five seconds for the ball kicking and another forty-five for the goalkeeping. Ace at the both of them and do not let your opponents score more goals than you, because you will have to play the game again in order for you to get to the next contestant. All you need to do when you are the kicker is to control the ball by pressing the left click on your mouse, direct the ball to the point of the gate in which you want it to go and then just release it. Make sure you aim the gate correctly. Score five goals in a row and power up. Like this, the next ball you throw will gain more speed, and it will increase your chances to score a goal.
While playing as the goalkeeper, protect the gate by pressing the left click and directing your player towards the ball.

Compete against all of the 10 opponents and win the aliens championship. Show the entire world what a good player your alien from Ben really is!

good luck and have fun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *