Ben 10 - Super Slime Ben: Endless Arcade Climber
Android Oyun Club

Ben 10 – Super Slime Ben: Endless Arcade Climber

Oyun Indir

Ben 10: Super Slime Ben is the follow-up to the hit free-to-play game Super Slime Blitz, and this time the challenges are bigger, better, and SLIMIER than ever! Play as all ten of Ben’s superpowered alien heroes and climb as high as your skills will take you while avoiding obstacles and grabbing coins. You’ll find special Omni-enhancements and funny costumes along the way, as well as unlockable hats and critters with bonus abilities to help you go even higher!

IT’S ABOUT SLIME
Run, jump and climb to outrun the slime! It won’t be easy though – you’ll face flying slime balls, enemy creatures, disappearing blocks, and many other tricky traps and hazards as you try to escape and set a new high score. How high can you make it before the slime overtakes you?

30 PLAYABLE CHARACTERS
Play as all ten of Ben’s alien heroes, including Four Arms, Heatblast, Diamondhead, XLR8, Cannonbolt, Shock Rock, Wildvine, Grey Matter, Stinkfly, and Overflow, PLUS Omni-Enhanced and crazy costumed versions of the aliens. Want to see Shock Rock as Lumberjack? How about Diamondhead as a knight in shining armour? You’ll get both of them and so much more! In Super Slime Ben there’s always someone new to unlock!

COLLECT HELPFUL CRITTERS
Chase down and collect a variety of critters with special powers that can help you survive longer and climb higher. There’s Aggrobear with his epic block punching powers, or Ink Eyes who will let you slip and slide through levels at heroic speed! Keep your eyes peeled for these helpful friends and many more hidden around levels as you play.

Help Ben 10 become the world’s greatest slimefighter in SUPER SLIME BEN!

****************

This game is available in the following languages:
English, Italian, French, German, Spanish, Portuguese, Dutch, Danish, Swedish, Norwegian, Romanian, Polish, Bulgarian, Hungarian, Czech, Russian, Turkish, Arabic, Brazilian Portuguese, Latin American Spanish, Indonesian, Malaysian, Thai

If you’re having any problems with this app, feel free to contact us at apps.emea@turner.com. Tell us about the issues you’re running into as well as what device and OS version you’re using.

****************

Before you download this game, please consider that this app contains:
– “Analytics” for measuring the performance of the game and for understanding which areas of the game we need to improve;
– Device reminders / push notifications to let you know when we have exciting updates like new content;
– ‘Non-targeted’ advertisements provided by Turner ad partners.

Terms and Conditions of Use: https://www.cartoonnetwork.co.uk/apps-terms
Privacy Policy: https://www.cartoonnetwork.co.uk/apps-privacy

 

Ben 10: Super Slime Ben, oynaması ücretsiz olan Super Slime Blitz oyununun devamı niteliğindedir ve bu sefer zorluklar her zamankinden daha büyük, daha iyi ve DAHA HASSAS! Ben’in süper güçlü uzaylı kahramanlarının on tanesi olarak oynayın ve engellerden kaçarken ve bozuk para kaparken becerilerinizin sizi götüreceği kadar yükseğe tırmanın. Yol boyunca özel Omni geliştirmeleri ve eğlenceli kostümlerin yanı sıra daha da yükseğe çıkmanıza yardımcı olacak bonus yeteneklere sahip açılabilir şapkalar ve yaratıklar bulacaksınız!

SLIME HAKKINDA
Balçıktan kaçmak için koş, zıpla ve tırman! Yine de kolay olmayacak – kaçmaya ve yeni bir rekor kırmaya çalışırken uçan balçık topları, düşman yaratıklar, kaybolan bloklar ve diğer birçok zorlu tuzak ve tehlikeyle karşılaşacaksınız. Slime seni geçmeden önce ne kadar yükseğe çıkabilirsin?

30 OYNANABİLİR KARAKTER
Four Arms, Heatblast, Diamondhead, XLR8, Cannonbolt, Shock Rock, Wildvine, Grey Matter, Stinkfly ve Overflow, PLUS Omni-Enhanced ve uzaylıların çılgın kostümlü versiyonları da dahil olmak üzere Ben’in on uzaylı kahramanının tümü olarak oynayın. Shock Rock’ı Lumberjack olarak görmek ister misiniz? Parlak zırhlı bir şövalye olarak Diamondhead’e ne dersiniz? İkisine de ve çok daha fazlasına sahip olacaksınız! Super Slime Ben’de her zaman kilidini açacak yeni biri vardır!

FAYDALI KRİTERLERİ TOPLA
Daha uzun süre hayatta kalmanıza ve daha yükseğe tırmanmanıza yardımcı olabilecek özel güçlere sahip çeşitli yaratıkları kovalayın ve toplayın. Destansı blok delme güçlerine sahip Aggrobear veya kahramanca bir hızda seviyelerde kaymanıza ve kaymanıza izin verecek Mürekkep Gözleri var! Bu yardımsever arkadaşlar için gözlerinizi dört açın ve oyun oynarken daha pek çok şey seviyelerde saklı.

SUPER SLIME BEN’de Ben 10’un dünyanın en büyük zayıf savaşçısı olmasına yardım edin!

****************

Bu oyun aşağıdaki dillerde mevcuttur:
İngilizce, İtalyanca, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Portekizce, Felemenkçe, Danca, İsveççe, Norveççe, Romence, Lehçe, Bulgarca, Macarca, Çekçe, Rusça, Türkçe, Arapça, Brezilya Portekizcesi, Latin Amerika İspanyolcası, Endonezya Dili, Malezya Dili, Tay Dili

Bu uygulamayla ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, apps.emea@turner.com adresinden bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bize karşılaştığınız sorunların yanı sıra hangi cihazı ve işletim sistemi sürümünü kullandığınızı anlatın.

****************

Bu oyunu indirmeden önce lütfen bu uygulamanın şunları içerdiğini göz önünde bulundurun:
– Oyunun performansını ölçmek ve oyunun hangi alanlarını iyileştirmemiz gerektiğini anlamak için “Analizler”;
– Yeni içerik gibi heyecan verici güncellemelerimiz olduğunda size haber vermek için cihaz hatırlatıcıları / anlık bildirimler;
– Turner reklam ortakları tarafından sağlanan “hedeflenmemiş” reklamlar.

Kullanım Şartları ve Koşulları: https://www.cartoonnetwork.co.uk/apps-terms
Gizlilik Politikası: https://www.cartoonnetwork.co.uk/apps-privacy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *